Vinyasa joogaõpetajate koolitus 2018 (200-tundi)

Vinyasa joogaõpetajate koolitus 2018 (200-tundi)14 Dec 17:00 - 16 Dec 18:00 - Tallinn
Infra Jooga

Route
More info

Vinyasa joogaõpetajate 200-tunni koolitus on Sulle, kui soovid süvendada ja omandada rohkem teadmisi joogast ning kõigest sellega seonduvast. Koolituse peamiseks eesmärgiks on jagada teadmiseid ja oskuseid suurepäraseks joogaõpetajaks saamiseks ning anda algus sellele imelisele teele. Samas ei ole see koolitus ainult joogaõpetajateks pürgijatele, vaid ka neile, keda huvitab jooga sügavuti.

KELLELE SEE KOOLITUS SOBIB?
Koolitus on Sulle, kui Sul on suur huvi ja tahtmine minna sammuke edasi enda enesearendamise teel läbi jooga ning soovid omandatud teadmisi, kogemusi ning oma pühendumist jooga vastu jagada ka teistega. See koolitus on ka Sulle, kui Sinu eesmärgiks ei ole joogaõpetjaks saamine, kuid hoiad oma meele ja võimalused avatud uutele väljakutsetele.
Sul on olemas juba varasem joogakogemus, mis võiks olla vähemalt aasta.KOOLITUSE ÜLEVAADE:
Joogaõpetajate 200-tunni koolitus on esmane baasõpe joogaõpetajaks saamise teel, kus antakse põhiteadmised asenditest, õpetamisest, anatoomiast, filosoofiast ja jooga ajaloost. Sealt edasi on igaühel võimalik juurde õppida nii töötubades, 20-tunni, 50-tunni ja 100-tunni koolitustel, mis on lisakoolitused. Joogaõpetaja järgmine aste on läbida 300-tunni koolitus,et jõuda 500-tunni õpetaja tasemeni.

MIDA ÕPITAKSE?
Vinyasa Flow jooga ülevaade
Mis on Vinyasa jooga ning mille poolest ta erineb teistest joogastiilidest? Mis on selle joogastiili põhialused ja olemus? Miks praktiseerida seda maailma ühte kõige populaarsemat joogastiili?

Joogasendid
Läbi teooria ja praktika õpime lähemalt tundma rohkem kui 70 asendit, koos variatsioonidega üle 120 asendi. Eraldi iga asendi põhimõtted, olemus ja joondumus, variatsioonid, suuline juhendamine, korrigeerimine, kuidas ja millal abivahendeid (plokid, polstrid, rihmad, tekid) kasutada. Lisaks räägime, mis on peamised vead, mida tehakse joogasendi sooritamisel ning millal hoiduda asendi praktiseerimisest. Ja loomulikult ka iga joogaasendi mõjust ning kasutegurist.

Jooga asendid ja anatoomia
Läheme meie naha alla ja õpime lähemalt tundma liikumiselundkonda - skeletisüsteemi ja lihaste süsteemi (lihased, luud, liigesed, sidekude), et mõista kuidas meie kehad on loodud. Tutvume ja uurime detailsemalt inimkeha läbi nelja piirkonna: lülisammas, puusad ja alajäsemed, rindkere, ülajäsemed - õlavööde ja käed. Mis on sidekude ja tema olulisus joogas. Vaatleme läbi joogaasendite lihaste, luude, ja liigeste tööd, mis on asendis esmatähtis. Mis meid peatab ja ei lase asendit sooritada - inimkeha ainulaadsus. Kuidas teha joogasendeid nii, et see oleks ohutu ja turvaline ning ilma vigastusteta.

Joogatunni ülesehitus
Mis on ühe suurepärase joogatunni aluseks? Kuidas loominguliselt planeerida ja koostada asendite seeriaid? Joogatunni põhimõtted ja eesmärgid ning erinevad teemad, millele keskenduda ja tund ülesehitada. Kuidas hästi joogatundi juhendada? Kuidas kasutada sõnu, väljendeid ja lauseid juhendamaks õpilasi joogaasendisse.

Jooga õpetajaks olemine
Mis on heaks joogaõpetajaks olemise alused ja tunnused. Kuidas olla eetiline joogaõpetaja? Mis on õpetaja vastutus, ülesanne ning milline peaks olema õpetaja ja õpilase vaheline suhe. Lisaks räägime tunni ja ruumi ettevalmistusest ning turvalise õhkkonna loomisest.

Jooga filosoofia
Mis on jooga? Jooga põhiteemad ja mõtted. Vaatleme lähemalt jooga kaheksa astmelist arenguteed, mida peetakse kõikide joogaliikide alustalaks. Süvitsi uurime esimese kahe astme - Yama ja Niyama - juhiseid ja seisukohti, mida joogaõpilasena järgida. Jooga eetika, elusviis ning toitumine.

Jooga ajalugu
Jooga päritolu, ajalugu ja eesmärk. Vaatleme erinevaid koolkondi ja stiile.

Hingamise õpetus - Pranayama
Mis on Praana? Miks hingamine on oluline ning uurime selle tähtsust joogas. Tutvume hingamissüsteemi anatoomiaga. Kuidas on hingamine ja joogaharjutused omavahel seotud. Kogeme erinevaid hingamisharjutusi ning tunnetame nende mõju.

Meditatsioon
Mis on meditatsioon ja miks me seda teeme? Jooga ja meditatsiooni ühendamine. Kuidas mediteerida? Kuidas meditatsioon meid mõjutab. Räägime erinevatest meditatsioonitehnkatest ning viime need ka kohe praktilistesse harjutustesse.

Energiate anatoomia
Mis on energia ja täpsemalt, mis on peenenergia? Tutvume inimese energiaväljade, -kanalite ja keskustega ning nende vaheliste seostega. Praana ning tema viis funktsiooni. Vaatleme viit energeetilist kihti - Koshat ning püüame mõista nende omadusi ja funktsioone. Süüvime seitsme peamise energiakeskuse - tšakrate - olemusse, eesmärkidesse ja põhimõtetesse. Kuidas tšakrad meid mõjutavad nii füüsilisel kui emotsionaalsel tasandil? Mis on tasakaalus ja tasakaalust väljas oleva tšakra tunnused ning kuidas taastada ühtlane energia liikumine energiakeskustes läbi jooga ning teiste meetodite kaasabil. Praktikas teeme erinevaid energiate tunnetamise ning energiakeskuste tasakaalustamise tehnikaid ja harjutusi.

Mudrad ja mantrad
Mis on Mudrad? Miks mudrasid praktiseerida ning kuidas neid praktiseerida. Uurime mudrade seost viie elemendiga ning teeme praktikas ka läbi erinevaid mudrasid.
Mis on mantra? Räägime mantrate ja tšakrate omavahelisest seosest ning tutvume tuntumate mantratega.

Rasedate jooga
Anname ülevaate rasedate jooga olemusest, ohtudest ja võimalustest. Milliseod asendeid vältida, et lapseootel naine saaks ohutult joogat harrastada.

Yin jooga
Mis on Yin jooga? Kuidas Yin jooga erineb Vinyasa joogast? Uurime Yin jooga olemust, põhimõtteid ja lähenemist.

Joogapraktika
Praktiline osa hõlmab joogatundides osalemist õppepäevade sees ja teiste õpilaste juhendamist, et saada õpetamise kogemust.

Kodutööd
Joogatundide ette valmistamine ja hiljem nende juhendamine. Joogatunde hakatakse juhendama juba esimese mooduli lõpuks, et harjutada jooga õpetamist.
Kodutöödena tuleb esitada mitmeid esseesid, lugeda kirjandust ning loomulikult tegeleda joogapraktikaga.

Koolitusel on kokku 190 teooriatundi ning 24 prakitatundi (joogatundides osalemine, tundide ette-valmistamine ning juhendamine, joogatunni vaatlemine). Lisaks tuleb teha eraldi 16 praktikatundi Infra Jooga stuudio Vinyasa tundides osaledes.

INFRA YOGA SCHOOL on registreeritud joogakool läbi Yoga Alliance, mis on rahvusvaheline jooga organisatsioon, ühendades joogakoole ja joogaõpetajaid. Nemad on välja töötanud põhistandardid, mille alusel korraldatakse joogaõpetjate koolitusi ning Infra Yoga School on läbi Yoga Allaiance Eesti esimene rahvusvaheline joogakool.

RAHVUSVAHELINE ÕPETAJA SERTIFIKAAT
Koolituse läbijad saavad Yoga Alliance-s registreeritud joogakooli Infra Yoga School tunnistuse, mis kehtib üle maailma erinevates joogastuudiotes. Kõigil lõpetajatel on võimalus registreerida ennast läbi Yoga Alliance rahvusvaheliselt sertifitseeritud joogaõpetajaks. See ei ole kohustuslik, kuid tehes selle registreeringu, on Sinu nimi Yoga Alliance kodulehel rahvusvaheliselt tuunustatud õpetajate nimekirjas ja näitab, et oled läbinud nende standarditele vastava koolituse.
Tunnistuse saamiseks tuleb osaleda koolitusel 85% ning sooritada eksam, mis koosneb kahest osast - kirjalik osa ning suuline, kus juhendatakse joogatund.
Kui aga õpid enda arendamiseks ja harimiseks ja tunnistus ei Sulle oluline, siis ei ole ka kohustust eksamit teha.

Rohkem infot Yoga Allaince kohta leiad www.yogaalliance.org

TOIMUMISAEG:
​Koolitus toimub nädalavahetustel 14.detsember 2018 kuni 13.aprill 2019. Täpsema info ja ajakava saamiseks kirjuta meile info@infrajooga.ee.

KOOLITUSE HIND:
​Koolituse hind on 2600 EUR koos käibemaksuga, mida saab tasuda igakuiste osamaksetena. Kogu summa tasumisel korraga, on koolituse hinnaks 2400 EUR. Registreerimisel tuleb tasuda ettemaks 500 EUR ja see ei ole tagastatav koolitusest loobumise ning kinnitab koha. Maksete osas on võimalikud ka erikokkulepped.
Koolituse hinna sisse kuuluvad koolitusematerjalid ning 16 praktikatundi Infra Jooga stuudio Vinyasa tundides.

REGISTREERUMINE:
Koolitusele registreerumiseks palun saada oma soov meile info@infrajooga.ee ja võtame Sinuga ühendust.
Registreerujatel tuleb vastata küsimustikule ning vajadusel osaleda ka vestlusel.

ÕPETAJAD:
Temea Milliron
Temea on üks Infra Jooga asutajatest ja õpetajatest. Joogaga on ta tegelenud üle 13 aasta, sellest viimased 8 aastat kuuma joogaga. Ta läbis USA-s Vinyasa Flow 200-tunni joogaõpetaja koolituse ning on sertifitseeritud E-RYT joogaõpetaja läbi Yoga Alliance. 2015 aasta kevadel osales ta Rasedate jooga juhendaja koolitusel, et täiendada oma teadmisi ja anda neid edasi ka teistele. Ning sama aasta sügisel läbis ta Taastava jooga (Restorative Yoga) õpetajate kursuse ühe maailma tuntuima õpetaja Judith Hanson Lasater käe all. Lisaks on Temea läbinud Embodied Yin Yoga õpetajate kursuse ning jätkab oma õpinguid Advanced Embodied Yin and Yang teacher training programmis.
Temea on sündinud ja kasvanud Eestis ning hiljem elanud mitmed aastat USA-s, kus on omandanudki oma joogapraktika. Täna juhendab Temea joogatunde nii Eestis kui ka USA-s.

Kerli Vendelin
​Kerli on üks Infra Jooga asutajatest ja õpetajatest. Ta on läbinud Vinyasa 200-tunni joogaõpetaja koolituse, Rasedate jooga 20-tunni koolituse, Embodied Yin Yoga õpetajate kursuse ning jätkab oma õpinguid Advanced Embodied Yin and Yang teacher training programmis. Kerli on on sertifitseeritud joogaõpetaja läbi Yoga Alliance'i. Pidevalt ennast arendades, nii läbi erinevate koolituste kui töötubade, soovib ta oma teadmisi ning kogemusi jagada ja rakendada . Kerlil on suur huvi poolväärsikivide ja kristallide vastu ning see viis ta kristalliterapeudi koolituseni, kus ta on läbinud kaks kursust. Ta on läbinud Reiki kaks astet Kreet Rosina juures. Ühendades enda igapäeva elus jooga, kivid ja reiki, on ta eesmärgiks leida tasakaal endas nii füüsiliselt kui vaimselt.© 2019 Siguez