Eestlased, kes muutsid maailma

Eestlased, kes muutsid maailma17 Dec 00:00 - 30 Dec 00:00 - Tallinn
Eesti Rahvusraamatukogu / National Library of Estonia

Route

Rahvusraamatukogu teeb Eestile sajandaks juubeliks kingituse. Kõik Eesti Vabariigile olulised inimesed erinevates eluvaldkondades saavad digitaalse elu.

Meid inspireeris tõsiasi, et erinevate otsingumootorite kaudu ei pruugi leida iga eestlase kohta usaldusväärset infot või pole seda üldse.

Eestile oluliste inimeste koht oli seni peamiselt vaid paberil - biograafilistes leksikonides, mis asuvad raamatukogude jt mäluasutuste hoidlates. 2018. aastaks kogub andmelahendus “Tuntud eestlased” kokku meie Vabariigi suurkujud erinevatest usaldusväärsetest allikatest, töötleb andmed ja annab kõigile huvilistele võimaluse neid kasutada.

Hetkel on Rahvusraamatukogu, Talinna Ülikooli Akadeemilse raamatukogu ja Tartu Ülikooli raamatukogu juba kokku kogunud ja digiteerinud 30 817 lehekülge infot olulistest eestlastest.Lisaks leksikonidele kogutakse infot ka erinevate partnerite veebiandmebaasidest

Projekti on EV100 tähistamisega otseselt seotud, sest Eesti riik püsib meie kultuuril ja tarkusel, mille loojaks ja kandjaks on selle väikese riigi suurkujud. Andmelahendus annab huvilisele võimaluse kasutada väärt ja tõest infot, mis on kogutud usaldusväärsetest allikatest.© 2019 Siguez